logo

 
 Svoboda Traktor Klub 
Česká republika

logo


Copyright © 2008 - 2014
Tomáš Dvořák


Libeň 2013

Tradiční, již 6. ročník jízdy historických traktorů, automobilů a motocyklů v obcích Libeň a Libeř se letos nekonal první májový den, ale již v sobotu, 28. 4. 2012.

Po ranním seřazení traktorů v Libni následoval přesun do Libře, kde byly traktory vystaveny do deseti hodin, kdy následoval opět přesun do Libně. Mezitím se v Libni po hodinových intervalech vystřídala jízda a výstava historických motocyklů a automobilů.

V 11:30 se uskutečnila jízda historických traktorů Libní a jejich následná výstava až do 15 hodin.

V letošním roce bylo opět na co koukat, pěkně zrenovovaných traktorů přibývá, a jako každoročně se i letos objevily zajímavé kousky, stojící za zmínění. Velmi zajímavým kouskem byl francouzský traktor Latil s pohonem všech kol a oběmi řiditelnými nápravami, pozornost budil i německý dopravní traktor Hanomag R 40, Fendt Farmer, který si zahrál ve filmu 2 Bobule a neméně zajímavým kouskem byl i raritní, pásový, Zetor Super P československé výroby. Co se automobilů týče, několik krásných vozidel na sraz přivezl i český Jaguar klub, jednalo se o Jaguary typu E. Velmi zajímavou „raritou“ byl i oranžový Trabant 601 Combi „na klíček“, který pobavil nejednoho návštěvníka.

Počasí letos bylo ukázkové, již od brzkého rána vše naznačovalo tomu, že se bude jednat o vydařenou akci, což všichni zúčastnění mohou potvrdit. Celkem se na akci letos sjelo 83 traktorů, 76 automobilů a 119 motocyklů.

Ve 13 hodin se v sále místního kulturního domu konal již tradiční sraz Svoboda Traktor Klubu. Sešli jsme se opět v obvyklém počtu, což ale vůbec nebránilo tomu, abychom se dobře pobavili. Zápis ze srazu Svoboda Traktor Klubu naleznete v odkazu níže. Cca ve 14 hodin jsme udělali tradiční skupinové foto, čímž jsme sraz zakončili.

Děkuji všem zúčastněným na srazu, především pak těm, kteří přijeli i s traktory, pokud jste si všimli, Svoboďáků je v Libni rok od roku více :-)

Zápis ze schůze je ZDE

Fotky z akce jsou ZDE